ΑΠΟΕΛ-Πετρολίνα ΑΕΚ 62-60

3η αγωνιστική στην ΟΠΑΠ Basket League, με την Πετρολίνα ΑΕΚ να αντιμετωπίζει στο ντέρμπι το ΑΠΟΕΛ στο Λευκόθεο και να χάνει με 62-60.

Η αναμέτρηση ήταν αρκετά αμφίρροπη και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Είναι χαρακτηριστικό ότι οι διαφορές στο σκορ ήταν πολύ μικρές, με τους γηπεδούχους να προηγούνται 2 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, την ομάδα μας να προηγείται με 1 πόντο στο δεύτερο, ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο είχαμε την απόλυτη ισορροπία με την ισοπαλία 46-46. H oμάδα μας είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει και να στείλει το παιχνίδι στην παράταση, ωστόσο το σουτ του Σιζόπουλου στην εκπνοή δεν βρήκε στόχο.

Τα δεκάλεπτα: 14-12, 28-29, 46-46, 62-60

ΑΠΟΕΛ (Γιάννης Δαμαλής): Jacobs, Γεωργακούδης 4, Σολωμού 2, Matthew 11 (2), Trovoy 10, Blackmon 29 (6), Γιανναράς 4, Κοιλαράς, Παπαμιχαήλ 2, Πυρίλλης.

Πετρολίνα ΑΕΚ (Χριστόφορος Λειβαδιώτης): Hollingsworth 20, Jones 2, Συμιτζής 9 (1), Βrown 19 (2), Mαντοβάνης 8, Σιζόπουλος, Λοϊζίδης, Hunt 2.