Πετρολίνα ΑΕΚ: Ήττα στην έδρα της ΕΘΑ

Δεν τα κατάφερε η Πετρολίνα ΑΕΚ, που γνώρισε την ήττα με 84-79 στο «Τάσσος Παπαδόπουλος, Ελευθερία» από την ΕΘΑ.

Η ομάδα μας βρέθηκε από νωρίς να κυνηγάει στο σκορ, με τους γηπεδούχους να φτάνουν την διαφορά στους 14 πόντους με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην τέταρτη περίοδο η ομάδα μας έκανε την αντεπίθεση της, χωρίς όμως να μπορέσει να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα και να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα.

Russel με 16 πόντους και Massamba με 14 πόντους οι πρώτοι σκόρερ των γηπεδούχων.

Οι Harper με 22 πόντους, Παλάλας με 16 και Παντελή με 15 πόντους οι πρώτοι σκόρερ της ομάδας μας.

Την επόμενη αγωνιστική (12η) η ομάδα μας υποδέχεται στο Κίτιον τον Απόλλωνα.

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 43-29, 62-51

ΕΘΑ: Kyles 10, Ross 10, Αναστασίαδης 9, Russel 16, Tomic 13, Massamba 14, Kirk 11, Φιλίππου, Χρίστου 1.

AEK: Harper 22, Petrovic 6, McFadden 12, Κασκίρης 4, Dyren 4, Baptiste, Παντελή 15, Παλάλας 16.