Πετρολίνα ΑΕΚ: Ήττα στην παράταση από Απόλλωνα

Ήττα με 89-78 στην παράταση για την Πετρολίνα ΑΕΚ στην έδρα του Απόλλωνα, στο ντέρμπι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α' Κατηγορίας Ανδρών.

Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας, δεν μπόρεσε όμως να βρει τις λύσεις τόσο στην επανάληψη, όσο και στην παράταση, με επακόλουθο την δεύτερη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας υποδέχεται την ΕΝΠ (20/11). Προηγείται χρονικά ο άκρως σημαντικός ευρωπαϊκός αγώνας με αντίπαλο την Αστάνα (Τρίτη 17/11, 19:00) και πάλι στο Κίτιον, όπου η ομάδα μας με νίκη παραμένει γερά στο κόλπο της πρόκρισης.