Ήττα στις λεπτομέρειες από Απόλλωνα

Σε ψεσινό αγώνα στο Κίτιον για τη 4η αγωνιστική της Β Φάσης του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Γυναικών η Ομάδα μας ηττήθηκε με 1-3 Σετ από τον Απόλλωνα (25-21,23-25,20-25,17-25) .

Η Ομάδα μας παρά την ήττα πραγματοποίησε καλή εμφάνιση χάνοντας τον αγώνα στις λεπτομέρειες.

Ο αγώνας (όπως και όλοι οι αγώνες μέχρι το τέλος Μαρτίου) πραγματοποίηθηκε χωρίς την παρουσία θεατών μετά την γνωστή απόφαση για διεξαγωγή των αγώνων κεκλεισμένων των θυρών ως μέτρο πρόληψης κατά του κορονοιού.

Τα συγχαρητήρια μας στον Απόλλωνα για το νίκη και του ευχόμαστε κάθε καλή συνέχεια στο Πρωτάθλημα και στο Κύπελλο.

Επόμενος αγώνας για την Ομάδα μας την ερχόμενη Τρίτη 17/3/2020 και ώρα 20:00 στη Λευκωσία απέναντι στην Ομόνοια για τη 5η αγωνιστική της Β Φάσης του Πρωταθλήματος.

ΑΕΚ Λάρνακας: Βάσω Χαραλάμπους, Ελένη Μοσφιλιώτη (λίμπερο),Νικολέττα Στυλιανού (αρχηγός), Χρύσα Τσολακίδου, Άλκηστις Λευκαρίτη, Angelina Slankamenac, Αντριάνα Λάρκου, Jordanne Scott, Πόλα Δημητρίου, Κυριακή Βούρκα, Κυριακή Μοσφιλιώτη (λιμπερο) Αλεξάνδρα Ιωάννου, Σοφία Τσαγγαρίδου Γεωργίου, Ειρήνη Ιωάννου